Madalina czyli lato w Poznaniu

Madalina to stara zajezdnia tramwajowa przy ulicy Madalińskiego w Poznaniu. Od zeszłego roku, w ciągu letnich weekendów, zajezdnia zmienia się w miejsce kulturalno-rozrywkowe stworzone dla dzieci przez wspaniałych ludzi, z wielkim sercem, głową pełną pomysłów i ogromnym zaangażowaniem . Znajdziecie tam tor do skimbord’u, baseniki dla maluchów, leżaki i parasole, plac zabaw i plażę, której usypanie pochłonęło 180 ton piasku. Wiele warsztatów, także i dla dorosłych, animacji, zabaw, pokazów i spotkań z ciekawymi ludźmi. Ale to tylko niektóre atrakcje czekające na spędzających lato na Wildzie, w centrum miasta Poznania.  Każdy weekend to mnóstwo dobrej zabawy dla całej rodziny!

Z założenia wstęp na Madalinę i wszystko co się tam dzieje są bezpłatne, a więc nic nas nie ogranicza poza nami samymi, nawet na kapryśną pogodę są przygotowani! 😛  Jedynym kasochłonnym miejscem jest bar z lodami, napojami i przekąskami. 😛  W piątkowe wieczory można pójść do kina pod chmurką, a w soboty po całodziennej zabawie w piachu, wodzie i na trampolinach wybrać się na koncert czy poruszać biodrami w rytm muzyki 😛 Niestety, pomimo, że miejsce jest alcohol FREE to po wieczornych atrakcjach dla trochę starszych tzn. rodziców czy lokalesów można znaleźć w plażowym pisku kapsle od piwa, pety czy butelki po różnych trunkach. Dorośli zapominają że pożyczają Madalinę na wieczorne eventy od dzieciaków i należy oddać ją im w stanie nienaruszonym, bezpieczną do całodziennego szaleństwa.

Dla wielu dzieciaków jest to naprawdę wyjątkowe miejsce, mają okazję doświadczać tam rzeczy, których do tej pory nigdy nie miały okazji poznać. Spotykają się z rówieśnikami i instruktorami, którzy z wielką pasją dzielą się wiedzą i umiejętnościami. Naszym ulubieńcem jest instruktor Kuba, niezmienny od lat!

Każdy znajdzie tam coś dla siebie, miejsce przyjazne dzieciakom, psiakom i wszystkim którzy spędzają lato w mieście!
Lato na Madalinie potrwa aż do 4 września!

Najbliższe atrakcje:

W LIPCU:

4-5.07 Weekend sportowy – warsztaty drogowe dla dzieci, nauka znaków, warsztaty rowerowe, inicjatywa Wilda Biega, prezentacja lokalnych sklepów rowerowych.
11-12.07 Weekend zdrowotny – pomiar ciśnienia, konsultacje dietetyczne, badanie czerniaka, punkt oddawania krwi, możliwość przeprowadzenia kursów KPP i bezpiecznych zachowań nad wodą przez kwalifikowanego instruktora i ratownika, warsztaty Dbam o stopy i warsztaty podstaw masażu klasycznego.
18-19.07 Weekend zwierzakowy – spotkanie z dogoterapeutą dla dzieci – instruktor i pies, animacje dla dzieci, warsztaty dla dzieci Maski zwierząt, porady weterynaryjne.
25-26.07 Weekend muzyczny – warsztaty ukulele dla młodzieży i dorosłych, spotkanie z multiinstrumentalistą, warsztaty dla dzieci Proste instrumenty perkusyjne i warsztaty bębniarskie.

W SIERPNIU:

1-2.08 Weekend integracyjny – warsztaty migania – podstawowe pojęcia i instruktaż pisania na maszynie do pisania Braillem, goście: głuchoniemi harcerze, przedszkole dla dzieci autystycznych, Stowarzyszenie Na Tak, Mali Bracia Ubogich i Centrum Inicjatyw Senioralnych.
8-9.08 Weekend bezpieczeństwa – pokazy służb miejskich: policja, straż miejska, straż pożarna, nadzór ruchu MPK, Akademia Bezpiecznej Kobiety, pokaz sztuk walki: Tai Jutsu, Kyu Jutsu, Wendo, warsztaty plastyczne dla dzieci: wycinanie znaków drogowych z kartonów.
15-16.08 Weekend w ruchu– zumba, warsztaty bębniarskie, thai-chi, joga, capoeira, warsztaty taneczne – różne style dla dzieci i młodzieży – od tańców maluszków z rodzicami do street dance dla dzieci i młodzieży i warsztaty salsy kubańskiej.
22-23.08 Weekend edukacyjny – wymiana książek i podręczników, kiermasz wydawnictw, podpisywanie książek przez autorów,animacje w tramwajowej linii turystycznej.
29-30.08 Weekend finałowy – spektakl dla dzieci Morskie opowieści, projekt teatralny Ulica dla dzieci, wystawa starych samochodów i motorów, dawne zabawy podwórkowe dla dużych i małych, warsztaty plastyczne dla dzieci: robienie tradycyjnych latawców i mini aeroplanów z tektury.

POLECANE:
Madalina na Fb
Skimboard w mieście   czyli Chłopczyk na desce! Nasze zeszłoroczne wspomnienia z Madaliny.

Madalina2LATO 20166LATO 20164Madalina6Madalina3Madalina5Madalina8Madalina1Madalina7MadalinaMadalina10Madalina13Madalina12Madalina11

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s